IMG_2081
19.diena – Esi laimīgs (Saumanasya)
19/10/2017
IMG_2188
21.diena Atmiņa (Smrti)
22/10/2017

20.diena -Jogas draugi Jeb Sangha

IMG_2092

Šodienas tēma ir sangha jeb draugi un sabiedrotie garīgajā ceļā. Sangha patiesībā ir tik pat svarīga kā skolotājs un pati mācība, jo Sangha jeb garīgie “brāļi un māsas” ir tie, kas mūs iedvesmo, kas palīdz, ja esam apmaldījušies garīgajā ceļā, kas uzmundrina un motivē neapstāties un turpināt. Visbiežāk tieši sangha (reizēm skolotājs)  jeb kolektīvs ir tas, kas mūs motivē atgriezties uz jogas paklājiņa konkrētajā studijā, jo tieši kolektīvā enerģija , kas kultivējas prakses laikā ir tas, kas var izmainīt vibrāciju arī mūsu ķermenī. Un  tieši šīs izmaiņas vibrāciju līmenī ir tas, kas mums liek atkal un atkal atgriezties pie prakses. Sangha jeb mūsu garīgie draugi ir tie, kas mūs iedvesmo ar savu piemēru un tie, kurus mēs cenšamies iedvesmot ar savu praksi. Dalīts prieks taču vienmēr ir lielāks, vai ne?

Budismā ir īpaša patvēruma lūgšana, kuras sākums skan šādi: “Es pieņemu patvērumu Budā, dharmā un sanghā, līdz es būšu sasniedzis apgaismību…” pat šajā lūgšanā tiek uzsvērts tas, cik ļoti svarīga ir Sangha. Protams, pirmais ir skolotājs, tad nāk pati mācība un tad sangha jeb mūsu ceļa biedri. Lai arī garīgā mācība, to skaitā jogas prakse ir ļoti intīms un individuāls ceļš, kurš balstās uz attiecībām starp skolotāju un skolnieku, ir reizes, kad sangha ir ļoti nepieciešama. Īpaši prakses pirmsākumos vai tad, kad skolotājs nav vēl satikts vai nav pieejams? Protams, ideālā variantā skolotājs ir tas, kas vada mūsu garīgo praksi, taču, ko darīt, ja vēl neesam atradusī savu guru? Ko darīt, ja īsti neesam vēl atraduši savu mācību, savu prasi?  Tad tieši sangha ir mūsu galvenais atbalsts un iedvesmas avots, gan emocionāli, gan garīgi, gan fiziski.

IMG_2091

MĀJAS DARBS

Identificē savus jogas draugus. Kuri ir tavi jogas draugi? Sazinies ar viņiem šodien, uzaicini uz kopīgu tējas tasi vai kopīgu praksi. Praktizējiet kopā, palīdziet viens otram apgūt jaunas āsanas.

Atrodi savas jogas vērtības. Nosaki trīs galvenās vērtības, kas raksturo jogas sanghu. Piemēram, tas var būt miers, izturība un autentiskums. Uzsāc dialogu par šo tēmu ar saviem jogas draugiem un atrodiet kopējas vērtības.

Esi jogas draugs. Nākamreiz, kad apmeklēsi jogas nodarbību, aprunājies ar jaunpienācējiem. Esi draudzīgs un izrādi savu atbalstu. Iedrošini viņus turpināt jogas praksi, ja nepieciešams piedāvā savu atbalstu.

Izveido virtuālu sanghu. Iesaisties kādā sociālo mediju jogas grupiņā vai izveido savu. Izrādi savu atbalstu citiem jogotājiem un, ja nepieciešams, atbalsti citus.

Šodienas uzdevums nav konkrētas jogas pozas, kas jāapgūst. Šodienas uzdevums ir aiziet uz jogas nodarbību! :)

IMG_1879

Kristine Somere
Kristine Somere
Portāla Slow Life dibinātāja. Sertificēta Tibetas Jogas un Yin Yogas skolotāja, kas aizraujas ar dažādiem jogas veidiem, Tibetas Budismu , veselīgu dzīvesveidu un uzturu. Latvijas Jogas Biedrības valdes locekle. Dzīvojusi un mācījusies Londonā, Indijā, Nepālā, ASV un citās pasaules valstīs.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

TheYogaShop. //]]>