poza
Dhanurāsana: gremošanas sistēmas veselībai un lieliskai stājai
31/01/2017
bilde
Kā izveidot savu individuālo jogas praksi atkarībā no mēneša cikla
13/02/2017

3 jogas pozas, kas jāveic, ja esat saaukstējies

lolo

Laikā, kad apkārt klejo vīrusi, saaukstēties ir ļoti vienkārši, pat jogotājiem. Nav tā, ka joga vienmēr garantē to, ka nesaslimsiet, taču joga noteikti var palīdzēt ātrāk tikt uz kājām. Joga palielina limfas cirkulāciju – tas ir šķidrums, kas plūst ķermenī, „savācot” baktērijas un vīrusus un izvadot tos no organisma caur limfmezgliem. Daudzas āsanas tiešā veidā stimulē limfātisko sistēmu, un, ja mēs nodarbojamies regulāri, tas mums palīdz būt noturīgākiem pret slimībām.

Tāpat jogas laikā mēs praktizējam elpošanu ar diafragmu, kas nostiprina plaušas un mūsu ķermenis uzņem lielu daudzumu skābekli. Kad mums deguns ir ciet, tas bieži vien ir saistīts ar  limfas stagnāciju un sliktu asinsriti.  Joga palīdz tikt galā ar šīm problēmām, kā arī samazina stresa līmeni, kas arī ietekmē organisma spēju pretoties slimībām. Lai iegūtu rezultātu nebūt nav nepieciešams nodarboties ar jogu stundām ilgi, turklāt kuram gan to gribas saaukstēšanās laikā?

Var veikt tikai šīs 3 pozas, 3-4 reizes nedēļā. Iekļaujiet tās savā regulārajā praksē vai veiciet tās atsevišķi, un tas palīdzēs jums nesaslimt vai ātrāk atveseļoties, ja tas jau ir noticis. Katru pozu noturiet 5-8 elpošanas ciklus. Prakses noslēgumā, pirms relaksācijas veiciet elpošanas vingrinājumu Anuloma Viloma.

 kobrapo

KOBRAS POZA

Atver krūtis un plaušu daļu, aktivizē krūts dziedzerus, kas atrodas krūts centrā. Īpaši vērtīgi šo pozu ir veikt īpaši ziemā, kad mums ir tendence no aukstuma sarauties, un kad mēs daudz vairāk laika pavadām telpās pie saviem gadžetiem. Elpojam šajā pozā lēni un mierīgi, izstiepjot ķermeņa augšdaļu.

staja uz pleciem

STĀJA UZ PLECIEM

Apgrieztās pozas palielina pasīvo limfas cirkulāciju. Stāja uz pleciem ir zināma kā visu āsanu karaliene un palīdz arī stimulēt vairogdziedzeri.

sagr

SAGRIEZIENS SĒDUS

Vērpes un vingrinājumi, kas atver iegurni aktivizē liesu un limfmezglus padusēs un cirksnī. Šie orgāni ir imunitātes šūnu rašanās vieta.

Titulfoto: https://www.facebook.com/rachelsyoga/

Slow Life
Slow Life
Jogiska dzīvesveida žurnāls, kas raksta par jogu, uzturu, attiecībām un dzīvi caur citu prizmu. Lai iedvesmotu tevi apstādināt ikdienas skrējienu, elpot un dzīvot ar pilnu krūti un izbaudīt dzīvi šeit un tagad.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

TheYogaShop. //]]>