Jogas nodarbības kopumā uztur jūsu organismu tonusā un palīdz tam nenovecot. Ir īpašas āsanas, kurām piemīt īpašas pretnovecošanas īpašības.
VADŽRĀSANA
To mēdz dēvēt arī par dimanta pozu, kas izsaka šīs pozas vērtību. Vadžrāsana ir viena no pozām, kuru izmanto meditācijai, tāpat kā lūgšanām dažādās reliģijās visā pasaulē. Tam par iemeslu ir tās eklskluzīvās īpašības. Ārēji tā ir ļoti vienkārša poza, taču tai piemīt milzīgs spēks, un tās vērtība atklājās tikai laika gaitā, praktizējot to padziļināti un ilgstoši. Pastiprinot asisnsplūsmu muguras lejas daļā, Vadžrāsana atmodina galveno dzīves enerģiju organismā un virza to augšup.
PASHCHIMOTTANĀSANA
Āsana stimulē endokrīnās sistēmas darbu, labvēlīgi iedarbojoties uz sirdi. Regulāra šīs āsanas prakse nomierina smadzenes, atbrīvojot no nemiera un vieglas depresijas, atbrīvo arī menstruāciju un menopauzes simptomus, samazina neauglības risku.
SARVANGĀSANA
Sarvangāsana ir viena no svarīgākajām pozām jogā. Tā sniedz labumu visam ķermenim. Apgrieztajām pozās uzlabojas asinsrite smadzenēs, acīs un sejas ādā. Venozās asinis pateicoties smaguma spēkam bez piepūles tiek novirzītas uz sirdi attīrīšanai. Ar skābekli bagātinātas asinis nonāk krūšu rajonā, palīdzot pie plaušu slimībām. Kakla slēdzene jeb Džalandhara Bandhām šajā pozā paātrina asins pieplūdi vairogdziedzerim, stimulējot tā darbu. Pareiza šīs pozas izpilde atbrīvo no galvas sāpēm, iesnām un citām saslimšanānām, uzlabo gremošanas un izvades procesus, atjauno galvas orgānus, ļauj atpūsties sirds muskuļiem. Sarvangāsana tiek uzskatīta par visefektīvāko vingrinājumu nervu atbrīvošanai un atjaunināšanai.
HALĀSANA
Izpildot šo pozu notiek spēcīga nervu pinuma un nervu, kas saistīti ar mugurkaula priekšējo daļu, stimulācija.tā savāc prānu vēdera vidējā daļā un veicina tās vienmērīgu izplatīšanos pa visu ķermeni. Izpildot šo āsanu iekšējie orgāni: sirds, aizkuņģa dziedzeris, liesa un aknas pienācīgi atpūšas, saņemot spēcīgus stimulējošas impulsus.
ŠIRŠĀSANA
Senajos tekstos galvas stāja tiek dēvēta par visu āsanu karali. Regulāra šīs āsanas prakse veicina jaunu asiņu pieplūdi smadzeņu šūnām. Rezultātā šūnas atjauninājās, domāšanas spējas pastiprinās, bet pašas domas kļūst tīrākas. Āsanas nodrošina asins pieplūdi hipofīzei un epifīzei – dziedzeriem smadzenēs, no kuriem ir atkarīga mūsu veselība un attīstība. Regulāra un pareiza Širšāsanas prakse atbrīvo no bezmiega un bezspēka.
foto: mokiniyoga/instagram.com
Avots: http://yogajournal.ru/body/practice/home-practice/5-asan-prodlevayushchikh-zhizn-i-molodost/