Visticamāk, arī jūs esat dzirdējuši par indiešu izcelsmes amerikāņu ārstu, kurš sarakstījis vairāk nekā 80 grāmatas par garīgo un netradicionālo medicīnu. Saskaņā ar New York Times, 20 no tām ir kļuvušas par pasaules dižpārdokļiem.
Lūk, 7 principi, kas pēc Dīpaka vārdiem, palīdzes jums kļūt laimīgākiem.
- Tiecies uz pilnību. Ignorē veiksmi. Dīpaks tic, ka mēs varam kontrolēt sēklas, kuras iesējam, bet nevaram kontrolēt tā augļus. Tā vietā, lai censtos iegūt atzinību un pieņemšanu no cilvēkiem, kuru reakcija nav atkarīga no mums, sakoncentrējieties uz darbu un veiciet to ideāli, lai kāds arī nebūtu darāmais darbs. Kas ir panākumi? Tas ir novērtējums tam, ko esam padarījuši. Ja šo vērtējumu jūs atļaujat izdarīt apkārtējiem, tad praktiski ar 100 % garantiju varam apgalvot, ka tas novedīs jūs pie ciešanām. Taču, ja jūs paši esat galvenie sevis kritiķi, tad ir lielas iespējas attīstīties, esot harmonijā.
- Dzīvo šeit un tagad, nevis fantāzijās. Plānos un sapņot nav slikti, ja tas netraucē jums dzīvot tagadnē. Taču vairums cilvēku tik ļoti baidās no realitātes, ka pilnībā iegrimst savos sapņos un fantāzijās. Tas viss neļauj jums izbaudīt dzīvi. Turklāt periodiski jūs noteikti skatīsieties atpakaļ, un burtiski fiziski varēsiet sajust pazaudēto laiku, un tā ir ļoti sāpīga sajūta.
- Neveiksmes –tās ir lielas iespējas. Ja neļaujam savām kļūdām ieraut mūs izmisuma un skumju mutulī, bet tieši otrādi, novirzām šo enerģiju vajadzīgajā augsnē, tad ar laiku varam saprast, ka tas ir bijis viens no svarīgākajiem notikumiem, kas noticis. Mēs bieži turamies pie darba, ko nemīlam; pie attiecībām bez perspektīvas. Mums ne vienmēr pietiek gribasspēka un dūšas, lai kardināli mainītu savu dzīvi. Šeit palīgā nāk neveiksmes un kļūdas, kas norāda mums tik tiešām vajadzīgo, nevis ērto ceļu. Nebaidieties no neveiksmēm, nenovērtējiet tās kā netaisnību vai sodu, paplašiniet apziņu un darbojaties.
- Jo dziļāk iegrimstam, jo augstāk paceļamies. Daudzi no mums tērē daudz spēka tam, lai atbildētu uz jautājumiem par dzīves jēgu. Mēs meklējam tos ārpusē, lai gan atbilde ir atrodama mūsos iekšā. Aizdomājaties, nomieriniet apziņu, ieklausieties sevī un jūs sadzirdēsiet to, ko vēlējāties zināt. Viss ir vienkārši. Vienīgais izņēmums ir tāds, ka mūsdienu pasaulē pats svarīgākais ir sadzirdēt klusumu. Strādājiet pie tā.
- Tikai riskējot varam iegūt visu. Bet varam arī zaudēt. Tas arī ir risks. Taču, ja jūs saprotat, ka rezultāts ir tā vērts, nebaidieties riskēt, pieņemt lēmumus. Sajūtiet savu sirdi, tā pateiks priekšā.
- Nepareizs dzīvesveids var padarīt jūs par veselības cīnītāju. Dīpaks Čopra savā karjerā ir ticies ar daudziem cilvēkiem, kuri dzīvoja nopietnā spriedzē. Ārsti, uzņēmēji, politiķi –praktiski viņi visi smēķēja, mēdza iedzert un daudz nervozēja. Rezultātā problēmas lika viņiem aizdomāties par savu veselību. Tādējādi cilvēki, kas cieta no pārēšanās, reiz pa visām reizēm sāka ēst veselīgi, (daži no viņiem pat sarakstīja par to grāmatu). Tā kā, ja jūs ciešat no kāda kaitīga ieraduma, tas nenozīmē, ka esat ar to saistīti visu mūžu. Iespējams, tas ir tikai savdabīgs grūdiens jūsu attīstībai kādā sfērā.
- Mazāk runājiet, vairāk dariet. Tas ir noteikums jebkuram cilvēkam. Radiet paradumu cilvēkiem stāstīt tikai par lietām, ko esat jau paveikuši, nevis par savām iecerēm vai plāniem.
Avots: http://yogajournal.ru/conscious/philosophy/7-pravil-schastlivoy-zhizni-ot-dipaka-chopry/