Šī maizīte ir mans pedējā laika lielākais atklājums. Tā ir ļoti sātīga, ļoti veselīga un pats galvenais ļoti garšīga!!! Varu to ēst bez nekā, vien piedzerot melno tēju ar sojas pienu. Lai arī šo sauc par maizīti, tādā tradicionālā izpratnē to drīzāk varētu nosaukt par sēkliņu maisījumu maizes formā, jo receptē netiek izmantoti milti. Tas, kā tas viss turas kopā, ir maģiskais sēkliņu noslēpums.
Recepti es atradu grāmatā My New Roots, bet tā kā tur receptē bija vajadzīgs psyllium seed husks ( man nav ne jausmas vai ko tādu var dabūt Latvijā un kas tas īsti ir, jo neviena mana vārdnīca neko tādu neuzrāda un google uzrāda augu, kuru es neatpazīstu), es visu laiku atliku šīs receptes izmēģināšanu uz vēlāku laiku, līdz kādā dienā vienkārši iedomājos, ka to maģisko pulveri taču var kaut kādā veidā aizvietot. Patiesībā es to atklāju izmēģinot citu maizītes recepti, kur arī bija prasīta šī sastāvdaļa un kuru man lieliski izdevās aizvietot ar cepamo pulveri un sodu. Šī ļoti garšoja maniem mazajiem jogīšiem.
Psyllium seed husks izrādās ir Indijas ceļtekas sēklapvalki un tos varat iegādāties arī Latvijā, gan bio veikalos, gan internetā, piemēram, biotēkā un herbals.lv.
Kad cepu maizīti pirmo reizi neticēju, ka tiešām, kaut kas sanāks, taču izdevās brīnumgardi! Arī otrajā reizē, kad saulespuķu sēkliņu vietā liku ķirbju sēklas, sanāca vienreizēji. Vienīgi ir grūti sagaidīt, kad maizīte atdziest, lai varētu sagriezt, (to var redzēt arī šajās bildēs, :)) … citādi, ja vizuālais izskats jūs neuztrauc, varat to ēst tikko no krāsns laužot to maziem gabaliņiem un piedzerot klāt gardu brokastu dzērienu. Pirmajā reizē man šķita, ka mīkla ir par šķidru, otrajā, ka par biezu, tāpēc to savu ideālo recepti un proporcijas es vēl meklēju, taču varu padalīties ar labāko, kas šobrīd ir atklāts, nobaudīts un atzīts par labu esam. Ideali, ja jums ir silikona maizes formiņa, jo cepot maizīte puslaikā ir jāpagriež uz otru pusi, respektīvi jāizņem no formiņas , taču sanāks arī, ja jums ir parastā maize formiņa un tajā ieklāsiet samitrinātu cepamo papīru.
SASTĀVDAĻAS:
- 1 krūze saulespuķu sēklas vai ķirbju sēklas
- ½ krūze linsēklu
- ½ krūze mandeļu vai lazdu riekstu
- 1 ½ krūze auzu pārslu
- 2 ēdamkarotes čia sēklu
- 4 ēdamkarotes Indijas ceļtekas sēklu apvalku, 3 ēdamkarotes, ja lietojat to pulvera veidā ( aizvietot var ar 1 paciņu -10g cepamā pulvera un 1 tējkaroti sodas)
- 1 tējkarote smalkās sāls
- 1 ēdamkarote kļavu sīrupa vai jebkura cita saldinātāja pēc izvēles
- 3 ēdamkarotes kokosriekstu šķidras kokosriekstu eļļas
PAGATAVOŠANA
- Maizes formiņā sajauciet kopā saulespuķu sēklas (vai ķirbju sēklas) un linsēklas, lazdu riekstus, auzu pārslas, čia sēklas, sodu, cepamo pulveri, sāli. Visu samaisiet.
- Citā bļodiņā samaisiet kļavu sīrupu, eļļu un 1 ½ krūzi ūdens. Šo masu lejiet klāt sēkliņām maizes formā un visu kārtīgi samaisiet. Mīklai ir jābūt diezgan biezai. Ja šķiet, ka ir par biezu, tad pievienojiet vēl 1-2 ēdamkarotes ūdens. Apklājiet ar dvielīti, un ļaujiet tam visam nostāvēties vismaz 3 stundas, ideālā gadījumā visu nakti. Es parasti sagatavoju visu iepriekšējā vakarā un cepu no rīta.
- Iesildiet cepeškrāsni līdz 180 ‘C.
- Cepiet uz krāsns vidējā augstuma 20 minūtes, tad izņemiet ārā un izgāziet maizīti no formiņas uz cepam pannas augšpēdus un cepiet vēl 30-40 minūtes. Ja cepsiet vidējā augstumā sekojiet līdzi, lai maizīte neapdeg, ja uz zemākā, tad droši variet cept maksimālo laiku. Pirmo reizi cepu uz apakšējā augstuma un šķita, ka maizīte ir daudz mīkstāka un bija grūti apgriezt otrādi, taču cepot uz vidējā augstuma likās, ka augšpuse bija drusku par brūnu, taču garša bija laba abos variantos un atdziestot tiešām izskatījās pēc maizes, pat neticējās, ka tur nav miltu! Tāpēc sekojiet līdzi tam, kas notiek cepeškrāsnī.
- Uzglabājiet maizīti 5 dienas ledusskapī. To var arī sasaldēt un pēc tam uzgrauzdēt, tikai pirms tam sagrieziet to šķēlītēs.
2 Comments
Sveiki! pamēģināju, sanāca ļoti laba. Tikai uzreiz sapratu, ka nav jāliek vesela paciņa cepamā pulvera bet cik tad būtu jāliek oriģināli ? arī tējkarote ?
Es lieku vienu mazo pacinju, (laikam 10g), bet vari meeginaat ar mazaaku daudzumu,