Virabhadrāsana A un B (Kareivja poza I un II) ir nosauktas par godu mītiskam kareivim, kas tika radīts no Hindi dievības Šivas matu cirtas. Nepieciešamībā pēc kareivja, lai atriebtos par savas sievas nāvi, Šiva kļuva dusmīgs un nometa vienu no savām matu cirtām uz zemes. Kad tā nokrita izveidojās Virabhadra Virabhadras A formā, kas turēja zobenu virs galvas. Nolaižoties uz zemes šajā pozā, viņš pēcāk atvēra rokas, skatienu vērsa uz priekšu un ieņēma Virabhadra B pozu. Tādējādi šī pozas forma patiesībā ir balstīta uz kareivja mītisko stāstu. Lai gan viņa pirmais uzdevums bija atriebība, Virabhadra vēlāk kļuva par Dharmas simbolu, kā apliecinājums tam, ka labais vienmēr uzvar ļauno. Šī transformācija notiek katrā jogas praktiķī. Mēs uzsākam šo ceļojumu savu personisko cīņu un sāpju pārņemti, lai atrastu jēgu un mērķi caur praksi.
Šodienas tēma ir Vira, varonis. Daļa no jogas ceļojuma ir kļūšana par sava dzīves stāsta galveno varoni. Būt par jogas praktiķi ir garīgs ceļojums. Kā jogam, tev prasa ko vairāk kā tikai ķermeņa stiepšanu un locīšanu, tavs uzdevums ir izmainīt pasauli.
Jogas prakse ir varoņa ceļš, kas ved uz sevis centru. Tā vietā, lai ceļotu uz tālām zemēm, garīgais ceļojums notiek mūsu iekšējā ķermenī. Tā vietā, lai pilnveidotu spēju pielietot zobenu, tu iegūsti meistarību pār saviem maņu orgāniem un spēj kontrolēt savu prātu. Prāta kontrole nozīmē to, ka tu spēj pārņemt varoņa lomu un nomainīt savu iekšējo dialogu no vājuma uz spēku un grāciju.
MĀJAS DARBS
–Praktizē pazemību. Aizver acis. Pievērsies iekšējam ķermenim un sajūti telpu sev zem ādas. Joga nav sacensība. Tas ir atmošanās ceļš. Tā ir svēta godbijības vieta, kurai ir jāpieiet ar pazemību. Atzīsti, ka viss ir dāvana. Mums nepieder nekas, kam patiešām ir nozīme. Mūsu elpa, mūsu dzīve, mūsu ķermenis ir dievišķas dāvanas. Nav autortiesības mīlestībai, priekam, piedošanai vai mieram. Mēs strādājam un cenšamies, taču tikai caur grāciju mēs varam kaut ko sasniegt. Joga ir dāvana, svēta prakse iekšējais realizācijai. Viss spēks, dziedināšana un grācija nāk no Dieva. Pazemība rodas tad, kad tu atzīsti šo patiesību ar cieņu un godbijību. Uzticies dievišķajam plānam par tavu dzīvi, pazemīgi lūdz pēc palīdzības, lai tevi vada ārpus taviem lielākajiem un trakākajiem sapņiem. Esi pazemīgs, esi laipns, esi jogs.
– Atrodi Virya. Tulkojas kā “enerģija, entuziasms un spēks”, virya ir kaut kas, kas varonim ir vajadzīgs, lai pabeigtu ceļojumu. Kultivē entuziasmu jogas praksei un tas liks uzliesmot tavai dzīvei. Iedvesma ir virya avots, garīgais spēks, kas ir nepieciešams, lai ietu pa jogas ceļu. Reizēm ir ļoti grūti motivēt sevi izkāpt no gultas agri no rīta, lai nodarbotos ar jogu, ja iepriekšējā vakarā esi vēlu aizgājis gulēt. Rast iedvesmu, lai dzīvotu daudz mierīgāk ir garīgās prakses sirds. Dod sev laiku, lai atjaunotu saikni ar savu jogas praksi, ja jūti, ka zudusi iedvesma vai motivācija. Domā par savu skolotāju vai noskaties kādu iedvesmojošu jogas video.
–Esi savs varonis. Vai ir kāda vieta vai joma tavā dzīvē, kur tu juties kā upuris? Kā tu vari mainīt šo perspektīvu un kļūt pats par savu varoni? Tā vietā, lai gaidītu, ka ārējie apstākļi mainīsies, sāc izmanīt savu dzīvi domājot citas domas, jūtot citādas emocijas un veicot citādas darbības.
Šodienas pozas: Virabhadrāsana A, Virabhadrāsana B, Viparita Virabhadrasana
VIRABHADRĀSANA A
Divas vispazīstamākās Virabhadras pozas versijas tiek izpildītas secīgi viena pēc otras. Šo pozu parasti veic no suņa pozas ar skatienu lejup. Ieelpā ar kreiso kāju sper soli uz priekšu platā izklupienā, starp abām pēdām attālums aptuveni vienas kājas garums. Labais papēdis pie grīdas, rotē labo gurnu uz āru aptuveni 45 grādu leņķī. Kreiso papēdi novieto vienā līnijā ar labās pēdas vidusdaļu. Spied grīdā īkšķus, mazo pirkstiņu apakšas un papēžus. Iesēdies dziļāk gurnos līdz kreisais augšstilbs ir paralēli zemei. Vēdera apakšējo daļu ievelc uz iekšu. Iztaisno mugurkaulu. Novieto rokas lūgšanu pozīcijā. Izstiep rokas uz augšu, iztaisno elkoņus un skatienu vērs uz īkšķiem. Paliec šajā pozā 5 elpas un tad atkārto uz otru pusi.
VIRABHADRĀSANA B
Turpinot no Virabhadrāsanas A uz kreiso pusi, atver savas rokas uz sāniem. Labo gurnu virzi uz aizmuguri, lai atvērtu cirksni un augšstilba iekšpusi. Saglabā spēku un līdzsvaru kājās un radi telpu starp ribām un gurniem. Vienādo sēžas kaulus. Ar abām rokām stiepies virzienā uz pēdām. Skatienu vērs uz kreisās rokas pirkstiem. Paliec šajā pozā 5 elpas, pēc tam atkārto uz otru pusi. Paliec pozā 5 elpas, pēc tam novieto plaukstas uz grīdas un ielec vai iekāp Čaturanga Dandāsanā.
VIPARITA VIRABHADRĀSANA
Lai arī Virabhadra I un II parasti veic kopā, šī pozas versija ir mazliet sarežģītāka un to būtu jāveic atsevišķi. Sāc suņa pozā ar skatienu lejup. Ieelpā sper soli uz priekšu ar labo kāju un ieņem stabilu Virabhadrasana A pozīciju. Ja jūti jebkādu pretestību ķermenī šajā pozā, tad paliec tepat, neej tālāk. Ja esi gatavs iet tālāk, ar kreiso roku stiepies uz aizmuguri virzienā uz kreiso celi. Nesagriezies pārāk daudz uz kreiso pusi, veic maigu atliecienu atpakaļ. Stabilizē kreiso kāju, sasprindzini kvadricepsus un radi pēc iespējas plašāku telpu starp ribām un gurniem. Ieelpā izstiep labo roku uz augšu un atpakaļ, rotējot elkoni uz āru. Padusi virzi virzienā uz zodu un, ja juties ērti, nedaudz atgāz galvu atpakaļ. Skatiens vai nu uz labās rokas pirkstiem vai atpakaļ uz kreiso pēdu. Paliec šeit 5 elpas. Ieelpo un atgriezies Virabhadrāsana A. Izelpā novieto plaukstas uz grīdas un ieņem Čaturanga Dandāsanā. Ieelpā ieņem suņa pozu ar skatienu augšup un izelpā suņa pozu ar skatienu lejup. Ieelpā sper soli atpakaļ ar kreiso kāju un atkārto šo secību.