untitled-28
Spāres poza yin jogā
27/11/2019
superficial back line
Miofasciālās ķēdes cilvēka ķermenī
20/02/2020

Četru yin jogas pozu sekvence atelpas brīdim

untitled-74

4 pozu sekvence, kuru varat veikt gan no rīta, lai uzsāktu jaunu dienu, gan vakarā, lai atpūstos pēc nogurdinošas darba dienas. Pozas varat veikt norādītajā sekvencē, katru pozu noturot 3-8 minūtes vai varat izvēlēties tikai vienu pozu un palikt tajā ilgāku laiku -līdz 15min.

Tauriņa poza

untitled-53

untitled-58

Apsēdies uz grīdas ar taisnām kājām, pēdas virzi kopā, ceļus laid brīvi uz sāniem. Starp pēdām un iegurni atstāj brīvu vietu, apmēram 2 plaukstu garumā, ( atceries, ka pēdu attālumu vari mainīt vadoties pēc savām sajūtām). Pēc tam lēnām pagarinies uz priekšu, noliecoties un virzot galvu papēžu virzienā, nedaudz noapaļojot muguru. Rokas vari turēt brīvi uz grīdas, vai sakrustot priekšā un atbalstīt galvu. Ja nepieciešams, vari izmantot jogas palīglīdzekļus -blokus var novietot zem ceļiem, bolsteri zem galvas utt.

Ja sajūti pretestību hamstringos, tad apsēdies uz bloka, lai iztaisnojas mugura un sakārtojas iegurnis. Ja vēlies padziļināt pozu, zem pēdām vari novietot vienu vai divus blokus vai pēdas pievilkt tuvāk iegurnim. Bloku var ievietot arī starp pēdām, lai izmainītu pozas iedarbības leņķi.

Sfinksa

untitled-59

Apgulies uz vēdera, elkoņus novieto zem pleciem plecu platumā. Plaukstas un delnas uz leju. Lēnām atcel galvu un krūšu daļu no grīdas, elkoņu un plaukstas paliek vietā. Ja vēlies modificēt pozu, zem krūšu daļas vai zem gurniem paliec bolsteri horizontāli, zem elkoņiem vari novietot blokus. Kājas var būt taisnas vai saliektas un potītes sakrustotas.

Bērna poza

untitled-65

Bērna pozai ir iespējamas vairākas variācijas, ar rokām uz augšu, ar rokām uz leju, ar taisnām rokām, ar saliektām rokām uz kurām atbalstīta galva, ar saliektām rokām aiz galvas utt. Ja esat pazīstams ar šo pozu, izvēlieties jebkuru no saviem iecienītākajiem roku stāvokļiem. Šajā pozā visvieglāk ir ieiet no četrrāpus pozīcijas  (balsts uz ceļiem). Ceļus vari  izvērst maksimāli plati uz sāniem vai turēt kopā. Pēdu īkšķi var būt kopā (ja ceļi ir kopā) un tu vari tuvināt sēžu papēžiem vai platākā pozīcijā (ja ceļi ir uz sāniem) un izvirzīt pēdas uz ārpusi (kā vardes pozā).  Kad esi izvēlējies piemērotāko pēdu stāvokli, pēc tam virzi ķermeņa augšdaļu (galvu, krūtis, vēderu) pie grīdas. Izvēlies šim brīdim piemērotāko roku stāvokli.

Kāpura poza

untitled-71

untitled-70

Apsēdies ar taisnām kājām, tad novieto plaukstas lejā pie gurniem un pagarinies ar ķermeņa augšdaļu. Saglabājot šo garumu mugurkaulājā, lēnām noliecies uz priekšu. Tuvini galvu ceļgaliem, lēnām noapaļojot muguru (ja ir problēmas muguras jostas daļā, muguras noapaļošanu neveic). Ja nepieciešams modificēt pozu, apsēdies uz bolstera vai kāda cita paaugstinājuma. Ja nepieciešams kājas vari saliekt ceļos.

Šavāsana (visu jogīšu iemīļotākā poza)untitled-75

Izbaudi Šavāsanu.

Foto: Andrejs Komarovs

 

Kristine Somere
Kristine Somere
Portāla Slow Life dibinātāja. Sertificēta Tibetas Jogas un Yin Yogas skolotāja, kas aizraujas ar dažādiem jogas veidiem, Tibetas Budismu , veselīgu dzīvesveidu un uzturu. Latvijas Jogas Biedrības valdes locekle. Dzīvojusi un mācījusies Londonā, Indijā, Nepālā, ASV un citās pasaules valstīs.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

TheYogaShop. //]]>