Spēcīgs, stiprs, lokans mugurkauls ir labas imunitātes pamats. Šo ideju pauda ķīniešu ārsti jau pirms daudziem gadsimtiem, bet mūsdienās šī doma ir guvusi apstiprinājumu jau pierādāmās medicīnas robežās. Kā iedarboties uz mugurkaulu, lai imunitāte paaugstinātos?
Kā jūs, iespējams, atceraties no anatomijas stundām, mugurkaulā iekšā atrodas muguras smadzenes, asinsrites orgāns, viena no galvenajām imūnsistēmas sastāvdaļām. Jo labāk šis orgāns tiek apgādāts ar barības vielām, jo labāk organisms spēs aizsargāties no briesmām: vīrusiem, baktērijām un citiem aģentiem. Kas var traucēt muguras smadzenēm strādāt ar pilnu jaudu?
Vai var atslābināt smadzenes?
Galvas un muguras smadzenes atrodas iekšā cietā smadzeņu apvalkā – vēl vienā struktūrā, kuru radījusi daba, lai šos svarīgos orgānus – ķermeņa procesorus aizsargātu. Viena no šī apvalka īpašībām ir spriedze. Ja tā ir brīva, nekur “vardarbīgi” nepiefiksējas, tad tā ir elastīga struktūra, kurā iekšā atrodas muguras smadzenes un cerebrospinālais šķidrums. Ja šis cietais smadzeņu apvalks ir kaut kā piefiksēts, “nospriegots” traumas vai mugurkaula izliekuma dēļ, tad šķidrums cirkulē ne tā, kā to paredzēja daba un muguras smadzenes var izjust diskomfortu. Izjust šos iekšējos procesus nav iespējams, taču mūsu spēkos ir izveidot līdzsvaru ķermenī, pie kura muguras smadzenes strādā daudz komfortablākos apstākļos.
Kraniosakrālā terapija
Viens no osteopātijas virzieniem – kraniosakrālā terapija: tehniku kopums, kas palīdz izveidot līdzsvaru starp galvaskausu un krustiem un veicina ritmisku, efektīvu muguras smadzeņu darbību. Osteopāts, kas pārvalda šo tehniku, ar rokām diagnosticē cietā smadzeņu apvalka stāvokli, klausās ritmiskumā un veic korekcijas, ja tādas nepieciešamas.
Vingrinājums smadzeņu –krustu līdzsvaram.
Dažus vingrinājumus var veikt patstāvīgi, bez osteopāta palīdzības. Tas palīdz netieši iedarboties uz cieto smadzeņu apvalku, atbrīvojot krustu rajonu un pirmo kakla skriemeli un izlīdzina līdzsvaru starp tiem. Turklāt izpildot šos vingrinājumus, jūs varēsiet sajust, ka ķermenī paliek vieglāk un brīvāk, kad atbrīvojas šie divi punkti. Patīkamas sajūtas būs signāls tam, ka jūs netieši stimulējat muguras smadzeņu darbību un strādājat pie imunitātes uzlabošanas un spēcināšanas.
DZĒRVES KAKLS
Šis vingrinājums ir vērts uz pirmā kakla skriemeļa rajona atslābināšanu un atvēršanu.
- Stāviet taisni, pleci brīvi, rokas piesedz vēdera lejas daļu, ceļi mīksti, mazliet saliekti.
- Galva iet uz priekšu, kakls un pleci atslābināti, pirmā kakla skriemeļa daļa nedaudz maigi saspiežas.
- Galva un kakls kustās uz leju: iedomājaties, ka jums priekšā ir siena un jūs to izlīdzināt ar degunu.
- Galva griežas uz priekšu un karājas uz kakla pamatnes. Zem galvas smaguma atveras telpa starp kakla skriemeļiem. Lai paspilgtinātu atbrīvošanos kakla pirmā skriemeļa apgabalā, uzdodiet sev jautājumu: ko es varu vēl atslābināt, lai galva kļūtu vēl drusku smagāka?
- No septītā skriemeļa (kakla pamats) viss kakls it kā izaug uz augšu, lēni un atslābināti, skriemelis pēc skriemeļa. Galva paceļas pati pēdējā. Strādājiet pie pirmā kakla skriemeļa apgabala atslābināšanas un atvēršanas.
Atkārojiet vingrinājumu vairākas reizes. Veiksmes noslēpums – minimāls ātrums un ar maksimāla uzmanība, kas seko no viena skriemeļa pie nākamā, ar katru kustību padziļinot atslābumu kaklā, plecos un pirmā skriemeļa apgabalā.
TĪĢERA STIEPŠANĀS
Šis vingrinājums ir krusta apvidus – mugurkaula pamatnes atbrīvošanai.
- Sākuma stāvoklis: kājas plecu platumā, pēdas uz iekšu. Kājās nevajadzētu just sāpes vai diskomfortu.
- Ceļi ir taisni, vēders, gūžas muskuļi (dibens), cirksnis ir atbrīvoti. Krusti iet atpakaļ, rokas (līdzsvaram) uz priekšu. Noturot muguru taisnu, veiciet noliecienu uz leju.
- Noliecoties atbrīvojiet galvu, plecus un rokas, ļaujiet tām brīvi karāties. Sakoncentrējiet uzmanību uz krustu apvidu, ievērojot, kā pēdu stāvoklis nodrošina pagriezienu gūžas locītavās un krusta daļas pilnīgu atslābināšanos un atvēršanu.
- Salieciet ceļus un noapaļojot muguru, lēni celieties augšup. Jūsu uzdevums saglabāt atbrīvošanos krustu daļā, sēžamvietas muskuļos un vēderā katrā augšup celšanās brīdī. Pieceļoties, atjaunojiet atslābināšanos mugurā un iegurņa rajonā, kuru ieguvāt iepriekšējā pozā.
Atkārtojiet noliecienu 3-5 reizes, veltot maksimālu uzmanību atslābināšanās un “karāšanās” fāzei. Ja parādās sāpes jostas daļā šo vingrinājumu veiciet atbalstoties pret krēslu.
Avots: http://www.psychologies.ru/wellbeing/immunitet-zavisit-ot-sostoyaniya-pozvonochnika/
Tulkoja Slowlife