poza
Dhanurāsana: gremošanas sistēmas veselībai un lieliskai stājai
31/01/2017
_MG_2543
Cik vērta ir tava jogas prakse?
20/02/2017

Kā izveidot savu individuālo jogas praksi atkarībā no mēneša cikla

bilde

Sievietes labsajūta ir atkarīga no viņas cikla, zinot tā īpatnības, var pareizi organizēt praksi.
Hormonālās svārstības un spazmas var kļūt par īstu pārbaudījumu sievietēm. Nekas cits neatliek kā nedēļu bez pārtraukuma dziedāt „OM”, cerībā kādu netīši nenogalināt. Šīs dienas atsaucas arī uz jogas praksi, kura ir vai nu jāizlaiž vai jāsastopas ar nopietnu diskomfortu āsanu izpildē. Lai nenodarītu kaitējumu savam organismam, bet gluži otrādi, uzlabotu to, piedāvājam izstrādāt savu praksi balstoties uz savu mēneša ciklu.
1.-7. cikla diena. Cikls sākas ar pirmo menstruāciju dienu. Spazmu un lielās asiņošanas dēļ pirmajās cikla dienās nodarboties ar jogu ir ļoti sarežģīti. Un tajā pat laikā ārste Lorēna Streičera savā grāmatā apgalvo, ka nav nekādu medicīnisku kontrindikāciju treniņiem šajā laika periodā. „Jūs varat nodarboties ar ierastām lietām, ja vien, protams, jūs to vēlaties.” Tā kā, ja jūs esat viena no tām laimīgajām, kas jūtas lieliski kritiskajās dienās, jūs pavisam mierīgi varat praktizēt jogu. Ko darīt, ja jūs izjūtat vārgumu, taču nekādā gadījumā nevēlaties izlaist treniņu? Ja jums plānā ir kardio treniņš vai dinamiskā joga, tad labāk būtu to atlikt uz citu dienu, kad būs atgriezusies izturība. Tagad aktīvas fiziskas nodarbības aizvietojiet ar šo āsanu izpildi: Gomukhāsana, Supta Bandha Konāsana, Upavišta Konāsana, Džanu Siršāsana, Pačimottanāsana, un, protams, Šavāsana. Un vēl viens padoms, dzeriet nedaudz vairāk ūdens kā parasti (īpaši, ja jums ir spēcīga asiņošana).
8.-14. cikla diena. Kad kritiskās dienas ir beigušās testosterona un estrogēna līmenis strauji palielinās. Un tā kā testosterons atbild par muskuļu spēka attīstību un estrogēns par kaulu stiprumu, tad tas ir vispiemērotākais laiks aktīvai un dinamiskai praksei. Ashtanga, spēka joga, skriešana –tas viss jums tagad būs pa spēkam.
15.-21. cikla diena. 14 dienas pēc kritiskām dienām estrogēna līmenis sāk pazemināties, tas pats attiecas arī uz jūsu enerģiju. šī iemesla dēļ jūs varat izjust lielāku nogurumu nekā parasti. Nav vērts uzspiest sev pārāk stipri, labāk piemeklēt praksi tā, lai tā nenestu pārāk lielu slodzi. Atsakieties no dinamiskām aktivitātēm, par labu izturībai, kas šajās dienās ir ievērojama, tāpēc stāviet kareivja pozā pēc iespējas ilgāk. Lieliska ideja doties garās pastaigās vai vieglā skrējienā. Ir vērts atzīmēt, ka šajā periodā muskuļi un cīpslas ir diezgan neaizsargāti, tāpēc ir jābūt uzmanīgiem ar stiepšanos.
22.-28. cikla diena. Organisms gatavojas kritiskām dienām, tāpēc ir vērojamas noskaņojuma maiņas, palielinās un ir jūtīgas krūtis, par grādu paceļas temperatūra un var būt spēcīgas spazmas. Šajā laikā pat jauni legingi visticamāk nemotivēs jūs uzkāpt uz jogas paklājiņa. Taču paradokss ir tajā, ka tieši laba prakse spēs jūs uzlādēt ar endorfīniem, kuri ātri uzlabo noskaņojumu un pašsajūtu. Aizejiet uz maigu jogu, piemēram, – hatha jogu, jogas terapiju.
Jebkurā situācijā, izturieties ar mīlestību un izpratni pret savu organismu, uzticieties savām sajūtām. Nav vērts sev neko uzspiest, ja jūs jūtaties nogurusi. Un, protams, neaizmirstiet, ka mēnešreižu laikā netiek veiktas apgrieztās pozas un kapalabhati.

http://yogajournal.ru/body/practice/yoga-therapy/kak-vystroit-praktiku-v-zavisimosti-ot-mesyachnogo-tsikla-/

Foto: https://www.facebook.com/kathrynbudig

Slow Life
Slow Life
Jogiska dzīvesveida žurnāls, kas raksta par jogu, uzturu, attiecībām un dzīvi caur citu prizmu. Lai iedvesmotu tevi apstādināt ikdienas skrējienu, elpot un dzīvot ar pilnu krūti un izbaudīt dzīvi šeit un tagad.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

TheYogaShop. //]]>