pexels-photo-573317
Pozitīvās domāšanas lamatas
15/09/2017
20108052_10155670339551802_1466568158_o
Āsana, elpa un drišti jeb kurā mirklī joga no vingrošanas pārvēršas par garīgu praksi un otrādi?
19/09/2017

Vegāniskā pavārgrāmata pašiem mazākajiem: The Help Yourself cookbook for kids

5A084DB7-9CF9-487D-8BAD-0BC3F6A2B0DC

Es vēl joprojām atceros savu pirmo pavārgrāmatu (Pavārgrāmata bērniem). Patiesībā man tā vēl joprojām ir un es to reizēm pašķirstu atceroties gan pirmās veiksmes, gan neveiksmes pavārmākslā.  Atceros, kā šķietamas neveiksmes sākumā vēlāk izrādījās tīrā izdošanās. Atceros kā pirmo reizi pienā mērcēju Selgas cepumus, lai pagatavotu biezpiena kūku, bet izmērcēju pārāk ilgi un dabūju skriet uz veikalu pēc jauniem cepumiem. Atceros, kā izgāzos mēģinot pagatavot peldošās salas, atceros, savu pirmo piena –sulas kokteili, kā arī to, kā vienu dienu izdomāju paeksperimentēt virtuvē un uzcept uz pannas gurķus (garšoja briesmīgi). Atceros arī to, kā mēģināju pagatavot kartupeļu biezputru, bet neiedomājos, ka jānolej ūdens…atceros, kā visi vienalga ēda un slavēja, īpaši, kad klāt piegriezu labi daudz tomātu. Spilgtākās  virtuves atmiņas noteikti ir ne tikai par ēdienu, ko kāds mums pasniedz galdā, bet vairāk par tiem brīžiem, kad kaut ko esam pagatavojuši paši, tāpēc pavārgrāmatas pašiem mazākajiem ir viens no veidiem, kā radīt bērnā interesi par ēst gatavošanu. Labākais veids, protams, ir gatavošana kopā ar mazo, taču tas ne vienmēr garantē to, ka pagatavotais tiks arī apēsts, jo bērniem parasti aizraujošāks liekas pats gatavošanas process.

The Help Yourself Cookbook for kids

Šī grāmata ir sarakstīta bērniem, tāpēc vecākiem tieši tā arī vajadzētu šo grāmatu uztvert, jo tā nav pavārgrāmata vecākiem, kas gatavo saviem bērniem.  Tā ir domāta tieši bērniem, kuri gatavos paši. Vecāku uzdevums tikai būtu pārliecināties, ka mājās ir pieejamas visas nepieciešamās sastāvdaļas. Receptes grāmatā ir ļoti vienkāršas, tāpēc, ja jūsu ģimene ēd vegāniski jau ilgu laiku, iespējams, vecākiem tajā būs maz jaunas informācijas, taču, ja vegāniskam uzturam esat nolēmuši pievērsties tikai tagad, vai darāt to neilgu laiku, šajā grāmatā atradīsies gana daudz noderīgas informācijas arī vecākiem.  Taču atgādināšu vēlreiz, ka tā patiešām ir pavārgrāmata bērniem.

Ja bērni vēl ir pārāk mazi, lai gatavotu patstāvīgi, tad iesākumā šīs receptes varat gatavot kopā ar mazajiem, taču ja mazie jau ir pietiekami patstāvīgi, lai gatavotu, ļaujiet viņiem izpausties pašiem, tikai nolasiet/iztulkojiet viņiem priekšā recepti, ja nepieciešams.

Kas man kā pieaugušajam patika šajā grāmatā?

  • Vizuālais noformējums – krāsains un interesants;
  • Ļoti viegli un vienkārši pagatavojamas receptes;
  • Pamatinformācija par dažiem produktiem, gan tas, kā tos lietot, gan to labās īpašības; (tas man ierosināja pierakstīt dažus produktus iepirkumu sarakstā, piemēram šķidrās aminoskābes, kuras es nekad neesmu lietojusi vai piemēram mochi mīklu, ko gatavo no rīsiem un ar kuru var uzcept dažādus kulinārijas brīnumus. Pirms pāris dienām nogaršoju Mochi pildītu ar saldējumu un šķiet, tā ir garšīgākā lieta, ko esmu ēdusi);
  • Grāmatā ir atrodami arī daži noderīgi un svarīgi drošības noteikumi pirms sākt gatavot, kas, manuprāt, ir būtiski, ja bērns gatavo viens.
  • Dažādi motivējoši padomi, piemēram dzert daudz ūdens, jo slāpju brīdī smadzenes saraujas un nefunkcionē ar pilnu jaudu.
  • Interesanti fakti par produktu, tā vēsturi, labajām īpašībām. Daži no tiem ir noderīgi arī vecākiem. J
  • Noderīgi knifiņi virtuvē –nu, piemēram, vai zināji, ka riekstu pienu var ātri pagatavot arī no riekstu sviesta, to vienkārši sablenderējot ar ūdeni? Man šķiet labs risinājums, ja nav riekstu piena mājās vai nav laika mērcēt riekstus un gatavot pašiem. Turklāt izmantojot augu pienu kokteiļos un smūtijos, to iesaka neizkāst caur sietiņu. Vai piemērām kā ātri un dabīgi iekrāsot kus kusu rozā krāsā?
  • Grāmatā neuzkrītošā veidā ir iekļauta informācija par to, kā izvēloties augu valsts produktus un atsakoties no dzīvnieku izcelsmes produktiem, mēs palīdzam planētai un citām dzīvām radībām.

AE2A9439-9544-4767-BFF0-CDA7512806CD

96B19E28-B4B1-495C-A88C-0C0B4BADF103 1E8275A0-3417-422B-B29F-502FEA40D5D5 A8C7DC5E-EB95-4D5A-8986-9A4E2E50DED3 E5173E08-F7B0-40A1-93D7-C294CBE07739

 

Ko tu tajā atradīsi:

  • pamatinformāciju par biežāk izmantotajiem produktiem receptēs;
  • 60 vegāniskas receptes:
  • dzērieni (pateicoties šai grāmatai esmu sākusi dzer tēju no Godži ogām un šovakar noteikti mazajiem pagatavošu tēju labam miegam (kumelītes, augu piens, saldinātājs), lai ātrāk tiktu galā ar “Jet lag” pēc nogurdinošā lidojuma uz ASV.
  • Mērcītes, krēmsieri, pesto;
  • Uzkodas, veselīgi našķi;
  • Pamatēdieni;
  • Salāti un mēcītes;
  • Kārumi;

Es neesmu pārliecināta, ka mani bērni ēdīs bazilika lapas uz kurām uzsmērēts krēmsiers vai humuss, vai tūtiņā sarullētu Kale kāposta lapu, kurā iepildīti žāvēti augļi, taču domāju, ka tas ir tikai laika jautājums un viņu ēdienkartē apzināti parādīsies vairāk zaļo produktu. Pagaidām viņi vēl ir par mazu, lai gatavotu paši, taču dažas no šajā grāmatā esošam receptēm es noteikti izmēģināšu pati un piedāvāšu viņiem. Ja jums kā vecākam jau ir daudz vegānisko pavārgrāmatu, tad šī jums vairs nebūs vajadzīga, taču, ja esat vegānismā iesācējs vai tiešām gribat grāmatu, kas būtu domāta tieši bērniem, tad šī būs ļoti laba pirmā pavārgrāmata mazajiem pavāriem.

Kristine Somere
Kristine Somere
Portāla Slow Life dibinātāja. Sertificēta Tibetas Jogas un Yin Yogas skolotāja, kas aizraujas ar dažādiem jogas veidiem, Tibetas Budismu , veselīgu dzīvesveidu un uzturu. Latvijas Jogas Biedrības valdes locekle. Dzīvojusi un mācījusies Londonā, Indijā, Nepālā, ASV un citās pasaules valstīs.

1 Comment

  1. annie says:

    Tas izskatās lieliski :))))

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

TheYogaShop. //]]>